ما هیچ گزارشی بابت کپی رایت نداده‌ایم! 1

ما هیچ گزارشی بابت کپی رایت نداده‌ایم!

پرشین پی‌دی‌اف یک سایت فرهنگی برای در اختیار قراردادن منابع فارسی با اهداف غیرتجاری برای فارسی زبانان است و از تمامی سایت‌های همکار در این بازه حمایت می‌کند.

پرشین پی‌دی‌اف صاحب هیچ یک از کتاب‌های منتشره در پایگاه نیست و هیچ ادعایی در این زمینه ندارد و مبالغ درج شده برای بعضی از کتاب‌ها تنها بابت تامین هزینه‌های سرور دانلود، هاست و هزینه‌های نویسندگان است نه به عنوان فروش آن اثر و چندین بار توضیح داده‌ایم.

ما برای نویسندگان و ناشرین کتاب‌ها امکان این را گذاشته‌ایم تا در صورتی که کتابی به اشتباه در سایت قرار گرفت که حقوق مادی و معنوی آنان را نقض می‌کند گزارش داده تا بلافاصله آنها را حذف کنیم. درگذشته برخی از آدرس‌های ما توسط برخی از سایت‌ها به لحاظ حق کپی رایت به گوگل گزارش داده می‌شد و تصور ما این بود که از سوی ناشرین یا مولفین صورت می‌پذیرفته است.

متاسفانه اخیراً برخی از افراد با حرکت غیراخلاقی و به دور از هرگونه بو بردن از انسانیت اقدام به گزارش برخی از سایت‌های همکار ما به نام “پرشین پی‌دی‌اف” کرده و از جانب ما مدعی شده‌اند که حق انتشار برخی از کتاب‌ها یا کلمات کلیدی تنها برای ما و چند سایت دیگر است، در صورتی که ما هیچ نقشی در این گزارشات و ریپورت‌ها نداشته و نداریم و بابت این حرکت زشت، بسیار متاسفیم.

ظاهراً ساز و کار موتورهای جستجو و تشکیلات بررسی شکایات کپی رایت برای ایران بسیار بی‌برنامه و بی‌ضابطه است و آن‌ها از هویت مورد ادعای شکایت کننده مطمئن نمی‌شوند. اگرچه خود ما زخم خورده از این حرکت ناجوانمردانه‌ی عده‌ای ابلهِ تازه به دوران رسیده هستیم، اما با همکارانی که از این بابت متضرر شده‌اند همدردی کرده و اگر راه و روشی برای تصحیح این حرکت از سوی ما وجود دارد، آماده همکاری هستیم.

امید اینکه اگر دغدغه افراد، کار فرهنگ است، آن را با رفاقت و همکاری جلو ببریم؛ در این فضا رقابت، آن هم به این شکل کثیف، علاوه بر نابودی شوق و ذوق چند جوان و آرزوهایشان، باعث سیاه شدن روح و سرازیر شدن به دَرّه بی‌هویتی و بی‌سرانجامی خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)

مقالات مشابه

نظرات شما درباره این مطلب

از ارسال نظر به زبان انگلیسی یا نوشتن فینگلیش پرهیز کنید.
تمام نظرات توسط تیم مدیریت پرشین پی‌دی‌اف بررسی شده و پاسخ داده می‌شوند.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها