دانلود کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری ای یانگ 1
  1. پرشین پی‌دی‌اف
  2. سبک زندگی و موفقیت
  3. دانلود کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری ای یانگ
روانشناسیسبک زندگی و موفقیت

دانلود کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری ای یانگ

عنوانزندگی خود را دوباره بیافرینید
نویسندهجفری ای یانگ
مترجم/مصححساره حسینی عطار
انتشاراتشمشاد
زبانفارسی
قیمت
5,000 تومان

کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید نوشته ی جفری یانگ و جانت اس. کلوسکو اثری پرفروش و کاربردی است که با استفاده از رویکرد «طرحواره درمانی» به شما کمک می کند الگوهای مخربی که منشاء آن کودکی شماست شناسایی و ریشه یابی کنید و سپس به تغییر آن ها بپردازید.

نویسندگان این کتاب که از صاحب‏نظران حوزه شناخت‌درمانی هستند، به شناسایی، نشانه شناسی، سبب شناسی و درمان ۱۱ الگوی رفتاری مخرب و تکراری پرداخته‏ اند که به خودانگاره منفی ربط دارند.

مؤلفان ضمن شرح حال بیماران واقعی، نشان می‌دهند که چگونه هر یک از این الگوهای ناکارآمد در دوران کودکی شکل‏گرفته ‏اند و مبنایی برای ارزیابی خویشتن در بزرگسالی می‌شوند.

این کتاب ابزار قدرت‌مندی برای درمان مشکلات مراجعان براساس رویکردهای شناخت‏درمانی و طرح‏واره ‏درمانی است. دکتر آرون بک بنیانگذار شناخت‏ درمانی در مقدمه این کتاب می‏نویسد: یانگ و کلوسکو بر اساس خلاقیت و تدبیراندیشی توانسته‌اند ابزارهای اثرگذاری برای تغییر روابط بین‏فردی و روابط شغلی تدوین کنند. به دنبال تغییر در روابط بین‏فردی و روابط شغلی، زندگی تغییر شگرفی خواهدکرد. این کتاب نشان می‌دهد که نویسندگان از بینش بالینی، حساسیت و شفقت خاصّی برای راه‌حل اندیشی مشکلات بین‏فردی و مشکلات شغلی برخوردارند.

درباره کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

دائماً عاشق کسانی می شوید که نمی توانند به گونه ای متعهدانه برای حمایت از شما حضور داشته باشند؟ اکثر اوقات تنهایید و حتی نسبت به افرادی که از همه به شما نزدیک ترند، احساس گسستگی دارید؟ همچنین ممکن است فکر این که نالایق و بی کفایت هستید تمام وجود شما را در بر گرفته باشد. اگر چنین فکر می کنید، احتمالاً شما هم در «تله های زندگی» گرفتار آمده اید.

شایسته است پیش از معرفی کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید (Reinventing Your Life) کمی به معنای تله های زندگی و طرحواره ها بپردازیم. تله ها الگویی هستند که از دوران کودکی آغاز می شوند و می توانند تمام بزرگسالی شما را تحت تاثیر قرار دهند. منشاء شکل گیری این الگوها در وهله ی اول به رابطه ی کودک با مراقبان ابتدایی خود و سپس به برخورد دیگران با او باز می گردد.

کسی که در کودکی رها شود، بیش از حد از او مراقبت کنند و یا دچار محرومیت باشد، به شیوه ای صدمه می بیند که طرحواره ها بخشی از زندگی اش می شوند. گرچه تله ها در بلند مدت شکل گرفته و عمیقاً در وجود ما ریشه دوانده اند، می توانیم با تمرین مکرر به تغییر آن ها بپردازیم. جفری یانگ (Jeffrey Young) و جانت اس. کلوسکو (Janet S. Klosko) در این کتاب خواندنی همراه شما هستند تا با تله ی زندگی خود چشم در چشم شوید، آن را درک کنید و گامی در جهت رشد فردی بردارید.

نویسندگان این کتاب برجسته ابتدا به معنای تله ی زندگی و معرفی یازده طرحواره ی رایج می پردازند و همچنین منشاء آن را در دوران کودکی مورد بررسی قرار می دهند. در هر فصل پرسشنامه ای وجود دارد که به شما کمک می کند خود را ارزیابی کنید. جفری یانگ و جانت اس. کلوسکو با استفاده از تکنیک های تجربی، شناختی و رفتاری راهکارهایی را برای از بین بردن این الگوها ارائه می دهند. این کتاب به طیف گسترده ای از مشکلات احساسی می پردازد و برای همه کاربرد دارد؛ چه آن که وحشت و اضطراب تنهایی پریشانش کرده، چه آن که بی اعتمادی و گریختن ناهوشیارانه اش از روابط صمیمی برایش آسیب فراوانی رقم زده و چه کسی که در موقعیت های اجتماعی دچار آشفتگی و پریشانی می شود. بنابراین وقت آن رسیده که یک زندگی شادتر و مطلوب تر را تجربه کنید و چرخه ی خودویرانگری را متوقف کنید.

این اثر اولین بار در سال ۱۹۹۳ منتشر و با استقبال گسترده ی مخاطبان و منتقدان مواجه شد. زبان شیوا و استفاده از مثال های متعدد از جمله مواردی ست که کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید را از دیگر آثار موجود در این زمینه متمایز می کند. جفری یانگ به عنوان مبدع رویکرد طرحواره درمانی به هیچ عنوان قصد ندارد تا تغییر را آسان تر از چیزی که هست نمایش دهد. او صادقانه به ما می گوید که در راه تغییر موانع زیادی وجود دارد و باید انتظار مواجهه با آن را داشته باشیم. این امر ما را متقاعد می کند که کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید اثری کلیشه ای یا غیرواقعی نخواهد بود و قرار نیست با حرف های عجیب وغریب برخی از کتاب های خودیاری مواجه شویم.

دیگران در مورد کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید چه می گویند؟

– یانگ و جانت اس. کلوسکو به خوبی نشان می دهند که چگونه با مسائل رها شدن، وابستگی، اعتماد، طرد اجتماعی، محرومیت عاطفی، شکست و آسیب پذیری برخورد کنید. آن ها تاریخچه های معنی داری در باب توصیف های ادراکی، آزمایش های تشخیصی و فهرست های متنوعی را به شیوه ای ارائه می کنند که به راحتی قابل درک است. (پابلیشر ویکلی)

– نویسندگان با استفاده از تکنیک های مختلف برنامه ای برای تغییر ارائه می دهند. (Library Journal)

کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب های خودیاری و حوزه ی طرحواره درمانی علاقه مند هستید، این اثر می تواند زندگی شما را دگرگون کند.

آشنایی بیشتر با جفری ای یانگ

این روانشناس و درمانگر اهل آمریکا رویکردی موسوم به «طرحواره درمانی» را ابداع کرده و آثار فراوانی در این زمینه به چاپ رسانده است. از میان آثار جفری یانگ می توان به شناخت درمانی اختلالات شخصیتی و طرحواره درمانی اشاره کرد. دکتر یانگ در ۲۵ سال گذشته کارگاه های آموزشی و سخنرانی های متعددی را در باب درمان های طرحواره ای و شناختی ارائه و به طور مداوم برای مهارت تدریس خود تمجید و تقدیرهای فراوانی دریافت کرده است.

جملات کلیدی کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

جراحت هایی که به عزت نفس ما وارد شده است باعث می شود احساس «شرمندگی» کنیم. شرمندگیْ احساسی غالب در این زمینه است.

وقتی بیش از حد کنترل بشوید، به شما اجازه داده نمی شود ابراز وجود کنید. نیاز های تان را سرکوب می کنید و به نیاز های دیگران می پردازید.

اهمیت دارد که خشم و اندوه تان را بر سر آن چه برای تان اتفاق افتاده است تخلیه کنید. چیزی که کودک درون تان را منجمد نگه می دارد، همین احساسات فروخورده ی شما هستند.

اگر تله ی رهاشدگی تان قوی باشد، احتمالاً دیگر روابط صمیمانه از قبیل دوستی های نزدیک را هم تحت تأثیر قرار می دهد.

بخشی از کتاب

«انزوای اجتماعی» ارتباط شما با دوستان و گروه ها را در بر می گیرد. انزوای اجتماعی الزاماً به احساس منفک بودن از بقیه ی دنیا و احساس «متفاوت بودن» می پردازد. اگر به این تله دچارید، در دوران کودکی، خود را جدا از همسن وسال های تان احساس می کردید.

به گروهی از دوستان تعلق نداشتید. شاید ویژگی های غیرمعمولی در شما بود که باعث می شد احساس کنید به نوعی متفاوتید. به عنوان یک بزرگ سال، تله ی زندگی تان را عمدتاً با دوری گزیدن حفظ می کنید. از معاشرت های گروهی و ایجاد دوستی اجتناب می کنید.

شاید احساس می کردید کنار گذاشته شده اید، چون چیزی در شما وجود داشت که بچه های دیگر پذیرای آن نبودند. بنابراین احساس می کردید از نظر اجتماعی «نامطلوب» اید. به عنوان یک بزرگ سال، شاید احساس می کنید زشتید، جذابیت جنسی ندارید، شأن کمی دارید، در مهارت های کلامی ضعیفید، کسل کننده اید یا به هر صورت کمبودی دارید. انزوای دوران کودکی تان را بازآفرینی می کنید: در موقعیت های اجتماعی پایین دست بودن را احساس و اجرا می کنید. تله ی انزوای اجتماعی همیشه در افراد قابل مشاهده نیست. بسیاری از افرادی که به این تله دچارند، در موقعیت های صمیمانه بسیار راحت اند و از مهارت های اجتماعی بالایی برخوردارند. تله ی آن ها شاید خودش را در روابط فرد با فرد «نشان» ندهد. گاهی شگفت زده می شویم وقتی متوجه می شویم چقدر در مهمانی ها، کلاس ها، نشست ها یا در محل کار ممکن است احساس اضطراب و گوشه گیری داشته باشند. بی قراری خصلت آن هاست، خصلت جست وجوی مکانی برای پذیرفته شدن.

4.2/5 - (112 امتیاز)

دسترسی محدود برای دانلود

برای دانلود همه فایل ها باید محصول را خریداری فرمایید

دانلود زندگی خود را دوباره بیافرینید
حجم 78.3 مگابایت
فرمت PDF
دانلود با خرید محصول
اگر فایل مشکل دانلود دارد گزارش ارسال کنید
گزارش مشکل دانلود از سایت
  • اگر شما در دانلود این کتاب مشکل دارید، قبل از گزارش با کلیک روی آموزش دانلود، روش دانلود از پرشین‌پی‌دی‌اف را مطالعه بفرمایید.
  • مشکل خود برای دانلود فایل را شرح دهید.
اگر فایل را خلاف قوانین کپی رایت می‌دانید درخواست حذف ارسال کنید

کتاب های دیگر از جفری ای یانگ

نتیجه‌ای پیدا نشد.

نقد و بررسی شما درباره زندگی خود را دوباره بیافرینید

لطفا پس از مطالعه زندگی خود را دوباره بیافرینید نظر خود را برای دیگر کاربران بنویسید.
از ارسال نظر به زبان انگلیسی یا نوشتن فینگلیش پرهیز کنید.
تمام نظرات توسط تیم مدیریت پرشین پی‌دی‌اف بررسی شده و پاسخ داده می‌شوند.
اشتراک در
اطلاع از
guest
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هاچ
هاچ

خوب بود پی دی اف مشکلی نداشت و کتاب رو هنوز نخوندم

بنده خدا
بنده خدا

فکر نکنم گذاشتن pdfکتاب کار درستی باشه! این کتاب داره به فروش میره.میتونید کتاب رو از طاقچه یا فیدیبو یا کتابراه الکترونیکی خریداری کنید و مطالعه بفرمایید.

حمیدرضا
حمیدرضا
پاسخ به  بنده خدا

حق با شماست
درسته
ولی مثلاً یکی مثل من اصل این کتاب و دارم
وقتی خونه ام میخونم
و فایل ش رو الان ک تو گوشیمه و بیرونم میخونم

mobi
mobi
پاسخ به  بنده خدا

حرفتون تا یه جایی درسته،ولی به فکر کسایی هم باشین که بااینکه دوست دارن کتاب بخونن ولی پولشو ندارن خریداری کنن.

بهار
بهار
پاسخ به  بنده خدا

خیلیا پول کتاب خریدنو ندارن با این وضعیت اسفناک جامعه

نسترن حسینی
نسترن حسینی

مرسی اینکه کتاب رو در اختیار عموم قرار میدید….مسلما ما کتاب رو داریم ولی چون تو گوشی می‌خوایم باشه دوباره نخریدیم ….و ممنون از لطفتون

بنده
بنده

من کتاب رو ندارم از لحاظ شرعی مشکل داره رایگان دانلودکنم؟

مهدی
مهدی

درود بر همه عزیزان
بنده کتاب رو خریداری کردم و خوب الان تو این سطح تکنولوژی بین حمل کتاب و اینکه در گوشی خود داشته باشیم قطعا حمل کردن آن کار تقریبا منطقی نیست اگر بنده بخوام توی گوشی خودم داشته باشم آیا از نظر اخلاقی مشکل دارد؟

معصومه پازوكي
معصومه پازوكي

سلام من كتاب خريداري كردم ولي متاسفانه فايل دريافت نشد ممنون ميشم برام ايميل كنيد

ahmadkhani305@gmail.com
ahmadkhani305@gmail.com
پاسخ به  شهاب فیض

لطفا پیام منو هم رسیدگی کنید ahmadkhani305@gmail.com
منتظر ایمیلتون هستم
الهه احمدخانی

مریم جناب زاده
مریم جناب زاده

سلام من خریداری کردم هنوز ارسال نکردید برام چرا؟

مری جناب
مری جناب

سلام خریداری کردم هنوز pdfنفرستادین ایمیلم

Simin Siyadat
Simin Siyadat

سلام
من پرداخت رو انجام دادم ولی متاسفانه امکان دانلود نیست

Aida
Aida

سلام چرا لينك دانلود بعد پرداخت نمايش داده نميشه؟

زهرا
زهرا

من پرداخت کردم بعد از تایید هیچ لینکی نشون داده نشد ..

zahra.azad33@yahoo.com
zahra.azad33@yahoo.com
پاسخ به  شهاب فیض

من ایمیلی دریافت نکردم

رضا
رضا

برای فایل ارسال نشده خرید رو زدم اما نیومده

نجمه
نجمه

سلام من هزینه رو پرداخت کردم اما لینک دانلود واسم باز نشده 😐

نجمه
نجمه

چرا بعد از پرداخت همچنان نمیتونم دانلود کنم 😐

م صادقیه
م صادقیه

سلام من هم واریز کردم لینک هم بود ولی گویا به به سایت متصل نمیشه واسه دانلود میشه لطفا ایمیل کنید.

Marzieh
Marzieh

بعد از پرداخت لینک دانلودی در سایت نمایش داده نشد

نوشین
نوشین

سلام من هزینه رو پرداخت کردم اما لینک دانلود نشون داده نمیشه

زهرا
زهرا

من کتابو خریدم، روی لینک هم کلیک کردم ولی دانلود نشد

ahmadkhani305@gmail.com
ahmadkhani305@gmail.com

من فایلش رو خریدم ولی ذخیره ش نکردم
میشه برام ایمیل بزنید بفرستیدش؟
متشکرم
ahmadkhani305@gmail.com

ایناز
ایناز

بعد از پرداخت و کلیک کردن روی گزینه دانلود هرچقدر صبر میکنم دانلود انجام نمیشه .. امکانش هست فایلش رو ایمیل کنید ؟

شریف
شریف

سلام
من پرداخت انجام دادم اما نتونستم دانلود کنم لطفا ایمیل می کنید ؟

یگانه
یگانه

سلام من خریداری کردم ولی نه لینک برام گذاشته شد نه به ایمیلم ارسال شد
چرا؟؟

سارا
سارا

سلام کتاب خریداری شد اما لینک دانلود باز نشده و همچنان دیده نمیشود

فرهاد
فرهاد

سلام وقتتون بخیر، من کتاب رو خریداری کردیم ولی فایل دریافت نشد ممنون میشم برام ارسال کنید

عزت سروری
عزت سروری

سلام لطف میکنید به ایمیلم بفرستید،ممنون

negar bagheri
negar bagheri

من کتاب خریداری کردم ولی فایلش برام ارسال نشد چطوری دسترسی پیداکنم به فایل کتاب….؟

negar bagheri
negar bagheri

این کتاب جلد دوم هم داره درسته …؟
اونو چطور میتونیم خریداری کنیم….؟

کتاب های مشابه با زندگی خود را دوباره بیافرینید

دانلود کتاب ۳۰ دقیقه قبل از جلسه اثر آلن بارکر
دانلود مجله آرت بال تسکین بوسیله هنر