دانلود کتاب غزرا 1

دانلود کتاب غزرا

عنوانغزرا
زبانفارسی
تعداد صفحه12

این کتاب رویدادهای کتاب قبلی را ادامه میدهد. نویسنده این کتاب به احتمال زیاد «عزرا» است. عزرا هم کاهن بود، هم کاتب و هم پژوهشگر. او مردم را یاری می داد تا دوباره به پرستش و عبادت خداوند مشغول شوند.
عزرا همراه بسیاری از یهودیان دیگر، پس از سقوط سرزمین یهودا در سال ۵۸۶ قبل از میلاد، به بابل تبعید شده بود. در سال ۵۳۹ قبل از میلاد، بابل بدست کورش کبیر سقوط می کند و کورش به یهودیان آزادی می بخشد تا بتوانند به سرزمین خود بازگردند. نخستین گروه یهودیان که حدود ۰۰۰ر۵۰ نفر بودند به رهبری «زرو بابل» رهسپار اورشلیم میشوند. بمجرد ورود به اورشلیم، یهودیان دست به کار می شوند تا ساختمان خانه خدا را بازسازی کنند. اما کار آنها فوری با مخالفت دشمنان روبرو میشود. مخالفین اردشیر پادشاه را متقاعد میکنند که دستوری صادر کند و یهودیان را از بازسازی خانه خدا باز دارد. بدین ترتیب کار ساختمانی خانه خدا برای چندین سال به حالت تعویق در می آید، تا اینکه سرانجام بدستور داریوش دوم ساختمان خانه خدا تکمیل میشود. هشتاد سال پس از بازسازی ساختمان خانه خدا، عزرا همراه ۲۰۰۰ خانواده از بابل راهی اورشلیم می شود. پس از چهار ماه سفری پر مخاطره، این گروه نیز به سلامت به اورشلیم میرسد. در اورشلیم، بزرگان یهود به عزرا اطلاع میدهند که عده ای از یهودیان با زنان غیریهودی ازدواج کرده اند. عزرا ناراحت میشود و برای قوم خود با اشک و گریه دعا می کند. سرانجام مردم به گناه و اشتباه خود اعتراف میکنند و در پی اصلاح خود برمی آیند…….

5/5 - (1 امتیاز)
لطفا با حمایت مالی از ما به پایداری پرشین پی‌دی‌اف کمک کنید.

دانلود رایگان غزرا

این کتاب کاملا رایگان برای دانلود قرار گرفته است

دانلود غزرا
حجم 0.37 مگابایت
فرمت PDF
اگر فایل مشکل دانلود دارد گزارش ارسال کنید
گزارش مشکل دانلود از سایت
  • اگر شما در دانلود این کتاب مشکل دارید، قبل از گزارش با کلیک روی آموزش دانلود، روش دانلود از پرشین‌پی‌دی‌اف را مطالعه بفرمایید.
  • مشکل خود برای دانلود فایل را شرح دهید.
اگر فایل را خلاف قوانین کپی رایت می‌دانید درخواست حذف ارسال کنید

کتاب های دیگر از

نتیجه‌ای پیدا نشد.

نقد و بررسی شما درباره غزرا

لطفا پس از مطالعه غزرا نظر خود را برای دیگر کاربران بنویسید.
از ارسال نظر به زبان انگلیسی یا نوشتن فینگلیش پرهیز کنید.
تمام نظرات توسط تیم مدیریت پرشین پی‌دی‌اف بررسی شده و پاسخ داده می‌شوند.
اشتراک در
اطلاع از
guest
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

کتاب های مشابه با غزرا

دانلود کتاب دوم تواریخ
دانلود کتاب نحمیا