تاریخ فلسفه کاپلستون
  1. پرشین پی‌دی‌اف
  2. فلسفه،سیاست و جامعه
  3. دانلود کتاب تاریخ فلسفه فردریک کاپلستون دوره ۹ جلدی
تاریخفلسفه،سیاست و جامعه

دانلود کتاب تاریخ فلسفه فردریک کاپلستون دوره ۹ جلدی

عنوانتاریخ فلسفه فردریک کاپلستون دوره ۹ جلدی
نویسندهفردریک کاپلستون
مترجم/مصححسید جلال الدین مجتبوی و...
انتشاراتانتشارات علمی و فرهنگی
نوبت چاپهفتم 1388
زبانفارسی
تعداد صفحه5089
قیمت
5,000 تومان

تاریخ فلسفه اثر فردریک کاپلستون که به کتاب تاریخ فلسفه کاپلستون نیز معروف است، یکی از برجسته ترین آثار کلاسیک در زمینه تاریخ فلسفه است که در ۹ جلد به نگارش درآمده است.

این مجموعه توسط گروهی از مترجمان از جمله سیدجلال الدین مجتبوی، عبدالحسین آذرنگ، اسماعیل سعادت، داریوش آشوری، غلامرضا اعوانی، ابراهیم دادجو، بهاءالدین خرمشاهی و امیرجلال الدین اعلم به فارسی ترجمه شده است.

جلد اول این مجموعه (یونان و روم) توسط سید جلال الدّین مجتبوی، جلد دوم (تاریخ فلسفه قرون وسطی- آگوستینوس تا اسکوتوس) توسط محمد ابراهیم دادجو، جلد سوم (تاریخ فلسفه قرون وسطی – اکام تا سوآرز) توسط محمد ابراهیم دادجو، جلد چهارم (از دکارت تا لایب نیتس) توسط غلامرضا اعوانی، جلد پنجم (فیلسوفان انگلیسی از هابز تا هیوم) توسط امیرجلال الدین اعلم، جلد ششم (از ولف تا کانت) توسط اسماعیل سعادت و منوچهر بزرگمهر، جلد هفتم (از فیشه تا نیچه) توسط داریوش آشوری، جلد هشتم (از بنتام تا راسل) توسط بهاءالدین خرمشاهی و جلد نهم (از من دوبیران تا سارتر) توسط عبدالحسین آذرنگ و سیدمحمود یوسف ثانی ترجمه و منتشر شده اند.

نه جلد کتاب “تاریخ فلسفه” فردریک کاپلستون که در ابتدا به عنوان کتابی در جهت توسعه فلسفه برای دانشجویان حوزه های علمیه کاتولیک تصور می شد ، بسیار فراتر از هدف متوسط نویسنده خود رفته و به عنوان بهترین تاریخ فلسفه به زبان انگلیسی مورد تحسین جهانی قرار گرفته است.

کاپلستون ، می دانست که دانشجویان حوزوی با مقداری بسیار ناکافی از پایان نامه ها و مدارک تغذیه می شوند و آشنایی آنها با بیشتر از متفکران بزرگ تاریخ در حد کاریکاتورهای ساده باقی مانده است لذا کاپلستون با نوشتن یک تاریخچه کامل از فلسفه غرب ، اشتباهات رایج در فلسفه را تصحیح کرده و جایگاه کاملی را برای هر متفکر فراهم می کند. کاپلستون با ارائه افکار خود به شکلی زیبا و گردآوری شده و نشان دادن پیوندهای خود با کسانی که قبل از آمده و کسانی که بعد از او خواهند آمد موفق شده اند تاریخی جامع و دقیق از فلسفه را تالیف کند.
نتیجه زحمات بی حد وحصر کاپلستون ، تاریخ فلسفه ای است که امکان ندارد هرگز قدیمی شود. مجله اندیشه توافق کلی میان دانشمندان و دانشجویان را این گونه خلاصه کرد: کتاب «تاریخ فلسفه» اثر کاپلستون را به عنوان کتاب «کل اندیش و عینی ، جامع و علمی ، یکپارچه و دارای تناسب درست است.

جلد اول این مجموعه که به خاستگاه های فلسفه یعنی یونان و رم می پردازد در پنج بخش نوشته شده است. عناوین بخش ها به ترتیب عبارتند از: فلسفه ی پیش از سقراط، دوره ی سقراطی، افلاطون، ارسطو و فلسفه ی بعد از ارسطویی. که فلسفه ی بعد از ارسطویی خود مباحثی چون مذهب رواقی، اپیکوری، شکاکان، کلبیان، فلسفه ی یهودی- یونانی و فلسفه ی نوافلاطونی را در بر میگیرد.

قسمت هایی از کتاب تاریخ فلسفه کاپلستون (جلد ۱ تا ۹)

چون محور افکار و اعمال دینی – مرتاضی فیثاغوریان اندیشه تزکیه و تطهیر بود، عقیده تناسخ نفوس طبیعه به ارتقاء و ترفیع فرهنگ نفسانی رهنمون می شد. تمرین سکوت، تأثیر موسیقی و مطالعه ریاضیات همگی به عنوان کمکهای ارزشمندی در توجه و مراقبت نفس تلقی می شد. معهذا بعضی از اعمال آنان دارای خصیصه خارجی صرف بود. اگر فیثاغورس واقعا خوردن گوشت را نهی کرده بود، این را به آسانی می توان ناشی از عقیده تناسخ نفوس یا لااقل مرتبط با آن دانست؛ لیکن چنین قواعد خارجی صرف را که دیوگنس لانرتیوس به این عنوان نقل می کند که آن نحله رعایت می کرد نمی توان با هیج بسط و گسترش تخیلی عقاید و آراء فلسفی نامید.

وقتی که امر بر این دایر شد که اعداد معین به اشیاء معین تخصیص داده شود، طبیعه میدان برای همه گونه تصورات و تفننات خودسرانه و دلخواه گشوده شد. مثلا. هر چند ممکن است ما بتوانیم کمابیش بفهمیم چرا می توان اعلام کرد که عدالت چهار است. آسان نیست دریافتن این که چرا باید فرصت هفت با نشاط شش باشد. اعلام شده است که پنج ازدواج است، زیرا پنج حاصل سه – اولین عدد مذکر . و در اولین عدد مونث است.

اما اشتباه خواهد بود اگر فرض کنیم که هراکلیتس می خواست تعلیم دهد که آنچه تغییر می کند «هیچ» است، زیرا این قول، با بقیه فلسفه او متناقض است. از آن گذشته، اعلام تفیر هم مهمترین و پرمعنی ترین جنبه فلسفه او نیست. هراکلیتس بر «کلام» خود یعنی بر پیام مخصوص خود به بشر تأکید می کند. و در چنین کاری به زحمت ممکن بود خود را محق احساس کنند اگر آن پیام بیش از این حقیقت نبود که اشیاء دائما در حال دگرگونی اند؛ این حقیقت را دیگر فیلسوفان أبونی در یافته بودند و خصیصه چندان نوی در آن نبود.

طبق رویه همیشگی کتابخانه پرشین پی دی اف در نشر کتابهای چند جلدی، ابتدا لینک دانلود هرجلد  از این مجموعه با ارزش با فورمت pdf به تفکیک شماره جلد قرار گرفته و سپس لینک دانلود مجموعه کامل ۹ جلدی در قالب یک فایل فشرده با فورمت zip برای دانلود قرار گرفته است. لذا در صورت دانلود فایل کامل zip دیگر نیازی به دانلود جلد به جلد کتاب یا بالعکس نخواهید داشت.

 

4.7/5 - (41 امتیاز)

دسترسی محدود برای دانلود

برای دانلود همه فایل ها باید محصول را خریداری فرمایید

دانلود pdf جلد ۱ کتاب تاریخ فلسفه کاپلستون - یونان و روم
حجم 18.05 مگابایت
فرمت PDF
دانلود با خرید محصول
دانلود pdf جلد ۲ کتاب تاریخ فلسفه کاپلستون - از آوگوستینوس تا اسکوتوس
حجم 19.94 مگابایت
فرمت PDF
دانلود با خرید محصول
دانلود pdf جلد ۳ کتاب تاریخ فلسفه کاپلستون - از اوکام تا سوئارس
حجم 15.59 مگابایت
فرمت PDF
دانلود با خرید محصول
دانلود pdf جلد ۴ کتاب تاریخ فلسفه کاپلستون - از دکارت تا لایب نیتس
حجم 12.32 مگابایت
فرمت PDF
دانلود با خرید محصول
دانلود pdf جلد ۵ کتاب تاریخ فلسفه کاپلستون - از هابز تا هیوم
حجم 14.27 مگابایت
فرمت PDF
دانلود با خرید محصول
دانلود pdf جلد ۶ کتاب تاریخ فلسفه کاپلستون - از ولف تا کانت
حجم 15.36 مگابایت
فرمت PDF
دانلود با خرید محصول
دانلود pdf جلد ۷ کتاب تاریخ فلسفه کاپلستون - از فیشته تا نیچه
حجم 16.13 مگابایت
فرمت PDF
دانلود با خرید محصول
دانلود pdf جلد ۸ کتاب تاریخ فلسفه کاپلستون - از بنتام تا راسل
حجم 19.97 مگابایت
فرمت PDF
دانلود با خرید محصول
دانلود pdf جلد ۹ کتاب تاریخ فلسفه کاپلستون - از من دوییران تا سارتر
حجم 16.29 مگابایت
فرمت PDF
دانلود با خرید محصول
دانلود تاریخ فلسفه فردریک کاپلستون دوره ۹ جلدی
حجم 128.36 مگابایت
فرمت ZIP
دانلود با خرید محصول
اگر فایل مشکل دانلود دارد گزارش ارسال کنید
گزارش مشکل دانلود از سایت
  • اگر شما در دانلود این کتاب مشکل دارید، قبل از گزارش با کلیک روی آموزش دانلود، روش دانلود از پرشین‌پی‌دی‌اف را مطالعه بفرمایید.
  • مشکل خود برای دانلود فایل را شرح دهید.
اگر فایل را خلاف قوانین کپی رایت می‌دانید درخواست حذف ارسال کنید

کتاب های دیگر از فردریک کاپلستون

نتیجه‌ای پیدا نشد.

نقد و بررسی شما درباره تاریخ فلسفه فردریک کاپلستون دوره ۹ جلدی

لطفا پس از مطالعه تاریخ فلسفه فردریک کاپلستون دوره ۹ جلدی نظر خود را برای دیگر کاربران بنویسید.
از ارسال نظر به زبان انگلیسی یا نوشتن فینگلیش پرهیز کنید.
تمام نظرات توسط تیم مدیریت پرشین پی‌دی‌اف بررسی شده و پاسخ داده می‌شوند.
اشتراک در
اطلاع از
guest
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیر
امیر

خداوکیلی دمتون گرم!
من تازه با سایتتون آشنا شدم باورم نمیشه هنوزم آدم های مثل شما هستن که همچين کتاب های فوق‌العاده و کمیاب و ارزشمندی رو در اختیار بقیه قرار بدن. واقعا ممنونم

Hamed
Hamed

سلام خسته نباشید
ببخشید این فایلی که گذاشتید با اجازه صاحب اثره یا خودتون تهیه کردید؟
کپی رایت رو رعایت کردید یه موقع گناهی گردنمون نباشه

ارشیا
ارشیا
پاسخ به  Hamed

کدوم کپی رایت عزیز من؟ ۸۰ میلیون دزد در قالب شغلهای گوناگون، دست در جیب و سر در خشتک دیگری می زیند. فرومایه ترین و پست فطرت ترین مردم دنیا هستیم.

mohammad
mohammad
پاسخ به  Hamed

زر نزن بابا
نمیخوای برو گمشو دیگه ازین چرت و پرت حلال حروم واسه ما نکن.
وای گناه کردم وای! مردک شپش

ehsan
ehsan
پاسخ به  Hamed

بعید میدونم با اجازه صاحب اثر/مترجم باشه

کتاب های مشابه با تاریخ فلسفه فردریک کاپلستون دوره ۹ جلدی

دانلود کتاب پنجاه و پنج اثر علی دشتی
دانلود کتاب دایره المعارف تاریخ عمومی جهان اثر روژه کاراتینی