دانلود کتاب بچه چطور به دنیا میاد اثر اندرو آندری 1
  1. پرشین پی‌دی‌اف
  2. کودک و نوجوان
  3. دانلود کتاب بچه چطور به دنیا میاد اثر اندرو آندری
کودک و نوجوان

دانلود کتاب بچه چطور به دنیا میاد اثر اندرو آندری

عنوانبچه چطور به دنیا میاد
نویسندهاستیون شیپ ، اندرو آندری
مترجم/مصححلیلی گلستان
انتشاراتکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
سال چاپ1356
نوبت چاپدوم
زبانفارسی
تعداد صفحه91

کتاب بچه چطور به دنیا میاد اثری واقعا جالب و شجاعانه است، که یقینا روزی از واجبات مسائل تربیتی خواهد شد؛ اما حالا؟ اگر فردا برای هر چیزی دیر باشد برای این یکی خیلی زود است. کتاب حاضر نوشته ی اندرو آندری و استیون شیپ با نقاشی بلیک همپتون است.

در کتاب بچه چطور به دنیا میاد مولفین کوشیده‌اند تا با کمک نقاشی‌ها، چگونگی به دنیا آمدن بچه و تولیدمثل را توضیح دهند. ابن توضیحات با زبانی کودکانه اما به صورت علمی بیان شده است. این روش آموزشی امروزه در بیشتر کشورهای توسعه‌یافته برای آموزش کودکان استفاده می‌شود. این کتاب از جمله کتاب‌های آموزشی است که توسط کانون پرورش فکری کوتاه در دهه پنجاه خودشیدی برای آگاهی کودکان ایران زمین، منتشر گردید.

تردیدی نیست که کودکان، یا بهتر بگویم پدران و مادران آینده باید به معمای هستی یافتن خویش آشنا شوند. امروز دیگر مثل گذشته نمی‌توان بچه‌ها را با پاسخ هایی بی‌اساس چون: «تو از وسط یه غنچه درآمدی» یا «ترا در باغ پیدا کردیم» یا «خدا تو را به ما داد» مجاب کرد چون اولا بچه‌های امروزی را که در دنیایی برهنه و بی‌عفت رشد می‌کنند، در محیط اجتماعی و خانوادگی آزاد از قید و بندهای اخلاقی و رعایت پنهانکاریهای مرسوم گذشته و طبعا از هوشیاری و کنجکاوی بیشتری برخوردارند و این هوشیاری و چشم و گوش بازی چراغی – یا سلاحی – است در دست انگیزه همیشگی غریزه تا به «آموختن‌های» پراکنده و نادرست خود ادامه دهند نمی‌توان از میدان بدر کرد.

ثانیا آیا بسیاری از بدآموزی‌های اخلاقی و حتی فکری، اعتقاد به موهومات و وجود «وجودی» نیرومند و غیرواقعی نتیجه پاسخ‌های غیر معقول به پرسش‌های حیرت آمیز کودکان نیست؟ اما قضیه از آن طرف نیز اسباب دردسر است، با صراحت و آزادی نویسنده کتاب مورد بحث – با وجود آوردن نمونه‌های ساده و آموزنده – همه چیز را هرچقدر طبیعی، نشان دادن، آموزش کامیاب بی‌زیان و خطری را به دنبال نخواهد داشت.

چرا که کتاب بچه چطور بدنیا میاد یک ترجمه است، یعنی اینکه آن هدف ایده آل، که آموختن مسائل جنسی و اسرار زاد و ولد باشد، مدتهاست که در «آن حدود» به مرحله عمل در آمده و «حیرت و سردرگمی بچه‌ها از ندانستن چگونگی تولدشان» دیگر باعث و بانی عقده‌ها و خیال پرستی‌ها نیست » اما این موفقیت، تاجی بسر جامعه آنها نزده، و جوانانی که در بهترین شرایط تربیتی و کنترل‌های روانی، پرورش یافته و بر تمام اسرار خلقت خویش از کودکی آگاه شده‌‌اند چیزی بیشتر از آنهایی که در غفلت بزرگ شده‌‌اند ندارند، گذشته از این بی‌اعتنایی و ساده پنداشتن مسائل جنسی ۔ در غیاب کنترلهای اخلاقی و اعتقادات پاک خانوادگی، باعث این شده که از اعمال جنسی برداشتنی حیوانی داشته باشند.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

راستی تا حالا هیچ فکر کرده ای که بچه ها از کجا می آیند ؟ و اصلا خودت چه جوری به دنیا آمده ای ؟ یا این همه گیاه ، حیوان و آدم چطور به وجود آمده اند ؟ ما در این کتاب می خواهیم از همین چیزها برایت حرف بزنیم ، و به تو هم بگوییم که چه جوری به دنیا آمده ای : با مداد یک نقطه روی کاغذ بگذار ، خوب حالا نگاه کن : یک روز تو از این نقطه هم کوچکتر بودی ، زندگی تو از همان وقت شروع شد…

2.6/5 - (5 امتیاز)
لطفا با حمایت مالی از ما به پایداری پرشین پی‌دی‌اف کمک کنید.

دانلود رایگان بچه چطور به دنیا میاد

این کتاب کاملا رایگان برای دانلود قرار گرفته است

دانلود کتاب بچه چطور به دنیا میاد اثر اندرو آندری
حجم 35.79 مگابایت
فرمت PDF
اگر فایل مشکل دانلود دارد گزارش ارسال کنید
گزارش مشکل دانلود از سایت
  • اگر شما در دانلود این کتاب مشکل دارید، قبل از گزارش با کلیک روی آموزش دانلود، روش دانلود از پرشین‌پی‌دی‌اف را مطالعه بفرمایید.
  • مشکل خود برای دانلود فایل را شرح دهید.
اگر فایل را خلاف قوانین کپی رایت می‌دانید درخواست حذف ارسال کنید

کتاب های دیگر از اندرو آندری

نتیجه‌ای پیدا نشد.

نقد و بررسی شما درباره بچه چطور به دنیا میاد

لطفا پس از مطالعه بچه چطور به دنیا میاد نظر خود را برای دیگر کاربران بنویسید.
از ارسال نظر به زبان انگلیسی یا نوشتن فینگلیش پرهیز کنید.
تمام نظرات توسط تیم مدیریت پرشین پی‌دی‌اف بررسی شده و پاسخ داده می‌شوند.
اشتراک در
اطلاع از
guest
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

کتاب های مشابه با بچه چطور به دنیا میاد

دانلود کتاب آسمون و ریسمون با گربه باجی در قصه‌گوی بهاری
دانلود کتاب لچک قرمزی اثر صادق هدایت