دانلود کتاب عوارف المعارف اثر شهاب الدین سهروردی 1
  1. پرشین پی‌دی‌اف
  2. تاریخ
  3. دانلود کتاب عوارف المعارف اثر شهاب الدین سهروردی
تاریخ

دانلود کتاب عوارف المعارف اثر شهاب الدین سهروردی

عنوانعوارف المعارف
نویسندهشهاب الدین سهروردی
زبانفارسی
تعداد صفحه136

مفتتح الکتاب قال الشیخ رضی الله عنه شکر و سپاس بی قیاس خداوند را -جل جلاله که عظیم است شأن او، و قوی است سلطان او، احسان او ظاهر، و برهان او با هر آن خداوندی که محتجب است به جلال و منفرد است به کمال، و متری است به ردای عظمت در آباد و آزال، عز او سرمدی وملک اودیمومی، زبان کاینات ناطق به آنکه: صانع مبدع اوست، و ذرات وجود، گواه به آنکه خالق مخترع اوست. سفاین عقول عقلا، دریا ربحار جلال، غرق عجز و نقصان کرد. و مراکب نطق فصحای زمان، و علمای اعلام، در حلبه بیان، با تأمل انجام گنگ گردانید، وهابی که به نور تعریف، طایفه ای برگزید. و ایشانرا به معرفت خود راه داد. ضمایر و سرایر ایشان، به انوار اسرار منور کرد. و ایشان را، به مرتبه کمال و درجه مقام و حال رسانید. تا جمله حقایق و دقایق اشیاء، بر ایشان مکشوف شد، به نظر حقارت به زخارف دنیا نگرستند. و از وی اعراض کردند. و به کلی روی دل به حضرت عزت آوردند و با بی نیاز مطلق در راز آمدند: «نداء خفیه» شعر:
و آن را زیدان باری که من دانم واو او داند و من دانم ومن دانم و او چون ایشان ای رجولیت نمودند، حق تعالی و تقدس، به برکت صدق و صفای ایشان راه ایشان واضح ترین راه ها کرد. و دولت سعادت ایشان، پایدارترین دولتها کرد و در هر عصری وروزگاری، طایفه ای از ایشان خلیفه خود کرد در ارض وورثه انبیاء درنقل و فرض که قایم مقام باشند به حق، و راه راست می نمایند به خلق، صبح آثار سیرت ایشان در افق عالم علم زده و شعاع خورشید معرفت ایشان، عرصه جهان را منور کرده. هر آن مقبلی مسعود که متابع ایشان شد، به ذروه راه راست، و یفاع صراط مستقیم رسید. و هر آن مدبری مردود، که منکر ایشان شد، در حضیض غوایت و وهدۂ ضلالت و جهالت بماند…..

4.2/5 - (8 امتیاز)
لطفا با حمایت مالی از ما به پایداری پرشین پی‌دی‌اف کمک کنید.

دانلود رایگان عوارف المعارف

این کتاب کاملا رایگان برای دانلود قرار گرفته است

دانلود عوارف المعارف
حجم 1.39 مگابایت
فرمت PDF
اگر فایل مشکل دانلود دارد گزارش ارسال کنید
گزارش مشکل دانلود از سایت
  • اگر شما در دانلود این کتاب مشکل دارید، قبل از گزارش با کلیک روی آموزش دانلود، روش دانلود از پرشین‌پی‌دی‌اف را مطالعه بفرمایید.
  • مشکل خود برای دانلود فایل را شرح دهید.
اگر فایل را خلاف قوانین کپی رایت می‌دانید درخواست حذف ارسال کنید

کتاب های دیگر از شهاب الدین سهروردی

نقد و بررسی شما درباره عوارف المعارف

لطفا پس از مطالعه عوارف المعارف نظر خود را برای دیگر کاربران بنویسید.
از ارسال نظر به زبان انگلیسی یا نوشتن فینگلیش پرهیز کنید.
تمام نظرات توسط تیم مدیریت پرشین پی‌دی‌اف بررسی شده و پاسخ داده می‌شوند.
اشتراک در
اطلاع از
guest
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها