دانلود کتاب آموزش قرآن کریم پایه اول ابتدایی - دبستان 1
  1. پرشین پی‌دی‌اف
  2. درسی و دانشگاهی
  3. دانلود کتاب آموزش قرآن کریم پایه اول ابتدایی – دبستان
درسی و دانشگاهی

دانلود کتاب آموزش قرآن کریم پایه اول ابتدایی – دبستان

عنوان آموزش قرآ کریم پایه اول
نویسندهسازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی
انتشاراتشرکت افست
سال چاپ1401
نوبت چاپدوازدهم
زبانفارسی
تعداد صفحه96

کتاب آموزش قرآن کریم پایه اول توسط سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی نگارش و آماده سازی شده و توسط شرکت افست منتشر شده است.

کتاب آموزش قرآن پایه ی اوّل ابتدایی دارای ٧ درس است که هر درس در 8 جلسه (طیّ 2 جلسه در هفته) آموزش داده می شود. این دروس از قسمت های زیر تشکیل شده اند:

تصویرخوانی: در جلسه ی اوّل هر درس تصویر یا تصاویری در ارتباط با موضوع درس آمده است. از دانش آموزان بخواهید با دقّت به تصاویر نگاه کنند و پس از مشورت با دوستان هم گروه خود، نظرشان را درباره ی تصاویر بیان کنند. بدیهی است چنانچه دانش آموزان نتوانند ارتباط تصاویر را با موضوع درس بیان کنند آموزگار محترم با طرح پرسش های مناسب جهت بحث را به موضوع مورد نظر هدایت می کند.

قرائت سوره: سوره های توحید، کوثر، فلق، عصر، حمد، ناس و نصر، برای این بخش انتخاب و در قالب رسانه ی کتاب درسی، لوحه و کتاب گویا یا رمزینه سریع پاسخ آمده که هرکدام به گونه ای به کسب مهارت تدریجی خواندن قرآن کمک می کنند. برای تدریس هر سوره، لوحه ی مربوط را روی تخته نصب کنید و همراه پخش کردنِ فایل صوتی قرائت سوره، آیات آن را از روی لوحه نشان دهید تا دانش آموزان با نگاه به آن ها و پس از فرمانِ کتاب گویا یا رمزینه سریع پاسخ به صورت دسته جمعی، همراه کتاب گویا یا رمزینه سریع پاسخ بخوانند. ضمناً می توان حفظ برخی سوره ها را به دانش آموزانی که به این کار ذوق و علاقه نشان می دهند، توصیه کرد.

شعر و سرود: در کتاب قرآن اوّل ابتدایی اشعاری درباره ی موضوع درس و یا درباره ی مفاهیم مربوط به سوره ها وجود دارد که علاوه بر جذّابیت و تنوّع در آموزش قرآن، به آشنایی اجمالی دانش آموزان با موضوعات درس و مفاهیم سوره های کتاب نیز کمک می کند. ضمناً می توان حفظ یا روخوانی سرودها را نیز به دانش آموزانی که به این کار ذوق و علاقه نشان می دهند، توصیه کرد.

پیام قرآنی: یکی از مناسب ترین راه های اُنس دانش آموزان با مفاهیم ارزنده ی تربیتی و اخلاقی قرآن کریم، پیام های قرآنی است. پیام های قرآنی درس علاوه بر اینکه یادگیری قرآن را معنادار می کند بهترین فرصت برای مشارکت دانش آموزان در فرایند یاددهی یادگیری است. هدف از ارائه ی پیام های قرآنی، کسب مهارت تفکّر در آیات قرآن کریم است.

5/5 - (1 امتیاز)
لطفا با حمایت مالی از ما به پایداری پرشین پی‌دی‌اف کمک کنید.

دانلود رایگان آموزش قرآ کریم پایه اول

این کتاب کاملا رایگان برای دانلود قرار گرفته است

کتاب آموزش قرآن کریم پایه اول
حجم 10.36 مگابایت
فرمت PDF
اگر فایل مشکل دانلود دارد گزارش ارسال کنید
گزارش مشکل دانلود از سایت
  • اگر شما در دانلود این کتاب مشکل دارید، قبل از گزارش با کلیک روی آموزش دانلود، روش دانلود از پرشین‌پی‌دی‌اف را مطالعه بفرمایید.
  • مشکل خود برای دانلود فایل را شرح دهید.
اگر فایل را خلاف قوانین کپی رایت می‌دانید درخواست حذف ارسال کنید

کتاب های دیگر از سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

نقد و بررسی شما درباره آموزش قرآ کریم پایه اول

لطفا پس از مطالعه آموزش قرآ کریم پایه اول نظر خود را برای دیگر کاربران بنویسید.
از ارسال نظر به زبان انگلیسی یا نوشتن فینگلیش پرهیز کنید.
تمام نظرات توسط تیم مدیریت پرشین پی‌دی‌اف بررسی شده و پاسخ داده می‌شوند.
اشتراک در
اطلاع از
guest
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

کتاب های مشابه با آموزش قرآ کریم پایه اول

دانلود کتابهای درسی کلاس پایه اول ابتدایی
دانلود کتاب فارسی پایه اول ابتدایی – دبستان