دانلود کتاب افسردگی نهفته اثر مارگارت رابینسون رادرفورد 1
  1. پرشین پی‌دی‌اف
  2. روانشناسی
  3. دانلود کتاب افسردگی نهفته اثر مارگارت رابینسون رادرفورد
روانشناسی

دانلود کتاب افسردگی نهفته اثر مارگارت رابینسون رادرفورد

عنوان افسردگی نهفته
نویسندهمارگارت رابینسون رادفورد
مترجم/مصححشبنم درویش
انتشاراتنشر میلکان
زبانفارسی
تعداد صفحه182
قیمت
5,000 تومان

افسردگی نهفته نوشته مارگارت رابینسون رادرفورد و ترجمه شبنم درویش است و نشر میلکان آن را منتشر کرده است. راه رهایی از کمال طلبی، آن گاه که بر افسردگی نقاب می کشد، در این کتاب آمده است.

کتاب افسردگی نهفته یک اثر استثنایی و شگفت انگیز است که به دو دسته از خوانندگان خدمت می کند. از یک سو، برای افرادی که با افسردگی و اضطراب مبارزه می کنند، این کتاب یک منبع فوق العاده از اطلاعات، راهکارها و تجربیات واقعی است که می تواند به آن ها در مدیریت و تغلب بر این سندرم دشوار کمک کند. از سوی دیگر، برای افرادی که می خواهند بهتر درک کنند که افسردگی چیست و چگونه در افراد مختلف بروز می کند، این کتاب یک ابزار تفکربرانگیز و روشن بینانه است که نقاب های پنهان این سندرم را برمی دارد و ارتباط بین آن و جنبه های مختلف زندگی انسانی را برمی قرارد.

اگر با این باور بزرگ شده باشید که احساسات دردناک نشانه ٔ ضعف اند، یا اگر آسیب پذیربودن باعث احساس ناامنی دائمی تان شده باشد، بعید نیست با ساختن یک زندگی زیبا و بی نقص، ظاهرتان را حفظ کرده باشید، به نحوی که موفق و مشغول به نظر برسید. در عین اینکه همیشه مسئولیت پذیر و در سختی ها کنار دیگران هستید، کسی را به دنیای درون خود راه نمی دهید. ندایی در درونتان می گوید مشکلی وجود دارد؛ اما آن را نشنیده می گیرید. با خودانتقادی و شرمساری دائمی عجین شده اید و ابراز عواطفی چون ترس، خشم، فقدان یا اندوه برایتان عذاب آور است. می دانید که یک جای کار می لنگد اما نمی دانید دقیقاً کجا؛ فقط احساس می کنید در دام افتاده اید و تنها هستید. اگر این توصیفات شبیه شرایط شماست، امکان دارد به افسردگی کاملاً نهفته دچار شده باشید.

به کمک کتاب افسردگی نهفته و راهنمایی های دلسوزانه ٔ مارگارت رادرفورد، متخصص روان شناسی بالینی، فرآیند درک کمال طلبی تان را آغاز خواهید کرد و در ادامه با شناسایی باورهای مخرب و ارتباط با احساساتی که برای طولانی مدت سرکوب شده اند، تغییر چشمگیری در زندگی خود ایجاد خواهید کرد.

کتاب افسردگی نهفته، برای رهایی از چنگال دردناک و منزوی کننده ٔ کمال طلبی و پذیرش عشق ورزیدن به خود و خویشتن پذیری، پلکانی پیشِ رویتان می نهد.

کتاب افسردگی نهفته برای آموزش و حمایت و هدایت شما در روند تغییر و بهبود نوشته شده است. در بخش اول کتاب، بر درک افسردگی کاملاً نهفته تمرکز می شود. فصل یکم تعریفی از افسردگی کاملاً نهفته و ویژگی مهم آن یعنی کمال طلبی ارائه می دهد و ده ویژگی اصلی آن را نیز تبیین می کند. حتی اگر خود را کمال طلب ندانید، شاید سایر رفتارها و باورها را در خود بیابید. در فصل دوم درمی یابیم که افسردگی کاملاً نهفته با افسردگی شناخته شده و مدارای سالم چه تفاوتی دارد. در فصل سوم پرسش نامه ای خواهید یافت که ابزاری مفید برای شماست و کمکتان می کند تا بسنجید که در کجای طیف افسردگی نهفته قرار دارید. همچنین دربارهٔ نگرش های منفی به فاش کردن مشکلات روانی یا کمک گرفتن و چگونگی غلبه بر ترس از نگرش های منفی خواهیم گفت.

در بخش دوم کتاب، پنج مرحلهٔ بهبود را آغاز می کنیم: آگاهی، تعهد، رویارویی، پیوند و تغییر.

دو فصل آخر (در بخش سوم کتاب) به شما کمک می کند تا یاد بگیرید چگونه این تغییرات جدید را حفظ کنید و به الگوهای دردناک قدیمی در خودتان و روابطتان عقب نشینی نکنید. انرژی لازم برای ایجاد تغییر ممکن است با انرژی لازم برای نهادینه کردن آن متفاوت باشد.

سخنان دیگران دربارهٔ این کتاب:

«افسردگی نهفته، دیدگاهی یگانه درباره ٔ یکی از علل شایع اما اغلب ناشناخته ٔ افسردگی است. افرادی که دچار این نوع افسردگی می شوند تقریباً همیشه خوب به نظر می رسند و به ندرت رنج درونی شان را نشان می دهند؛ البته اگر اصلاً چیزی بروز دهند! خواندن این کتاب شگفت انگیز را به کسانی که از افسردگی رنج می برند و به نزدیکانشان توصیه می کنم، همچنین به روان درمانگران.»

ـ جان پرستن، روان شناس، روان درمانگر، نویسنده و استاد بازنشسته در دانشکده ٔ روان شناسی حرفه ای کالیفرنیا و دانشگاه بین المللی الاینت

«این کتاب می تواند زندگی ها را نجات بخشد. افسردگی نهفته که با خرد و دلسوزی نوشته شده است، نه تنها از بیماریِ همه گیرِ رو به رشدی پرده برمی دارد، بلکه مسیری روشن را برای خروج از مخفی گاه به سمت شفا فراروی خواننده ٔ کتاب می گذارد.»

ـ پت لاو، زوج درمانگر و خانواده درمانگر و نویسند ه ٔ کتاب حقیقت عشق

1.5/5 - (2 امتیاز)

دسترسی محدود برای دانلود

برای دانلود همه فایل ها باید محصول را خریداری فرمایید

دانلود کتاب افسردگی نهفته اثر مارگارت رابینسون رادفورد
حجم 23.05 مگابایت
فرمت PDF
دانلود با خرید محصول
اگر فایل مشکل دانلود دارد گزارش ارسال کنید
گزارش مشکل دانلود از سایت
  • اگر شما در دانلود این کتاب مشکل دارید، قبل از گزارش با کلیک روی آموزش دانلود، روش دانلود از پرشین‌پی‌دی‌اف را مطالعه بفرمایید.
  • مشکل خود برای دانلود فایل را شرح دهید.
اگر فایل را خلاف قوانین کپی رایت می‌دانید درخواست حذف ارسال کنید

کتاب های دیگر از مارگارت رابینسون رادفورد

نتیجه‌ای پیدا نشد.

نقد و بررسی شما درباره افسردگی نهفته

لطفا پس از مطالعه افسردگی نهفته نظر خود را برای دیگر کاربران بنویسید.
از ارسال نظر به زبان انگلیسی یا نوشتن فینگلیش پرهیز کنید.
تمام نظرات توسط تیم مدیریت پرشین پی‌دی‌اف بررسی شده و پاسخ داده می‌شوند.
اشتراک در
اطلاع از
guest
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

کتاب های مشابه با افسردگی نهفته

دانلود کتاب نمی توانی به من آسیب بزنی اثر دیوید گاگینز
دانلود کتاب 12 قانون زندگی اثر جردن پیترسون