دانلود کتاب تولد اسرائیل اثر صادق زیباکلام 1

دانلود کتاب تولد اسرائیل اثر صادق زیباکلام

عنوانتولد اسرائیل
نویسندهصادق زیباکلام
زبانفارسی

کتاب تولد اسرائیل اثر صادق زیباکلام در ۸ فصل به تبیین تاریخ پر فراز و نشیب قوم یهود از ۲۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح تا سال ۱۳۵ میلادی می پردازد. از زمانی که حضرت ابراهیم(ع) از شهر «اور» به بیت المقدس هجرت کردند و آیین یهود را پایه گذاری کردند تا پادشاهی قدرتمند حضرت داوود(ع) و نهایتا زمانی که بیت المقدس به دست رومیان به خاک و خون کشیده شد و یهودیان ساکن آن کشته، به بردگی کشیده یا فراری شدند.

مانند دیگر آثار صادق زیباکلام، این کتاب نیز سعی در دادن تصویری عینی و واقعی از تاریخ و به دور از تصورات غلط و «تئوری های توطئه» دارد.

همان طور که در پیشگفتار کتاب نیز ذکر شده، جلد اول کتاب تاریخ قوم یهود از ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح تا سال ۱۳۵ میلادی را شرح می دهد و اتفاقات پس از آن، تا سال ۱۹۴۸ میلادی که کشور اسرائیل تاسیس می شود، در جلد دوم کتاب بررسی خواهد شد.

کتاب تولد اسرائیل اثر دکتر صادق زیباکلام موفق به دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد نشده است و مولف در سال ۹۴ و با این متن اقدام به انتشار رایگان این کتاب به صورت pdf کرد:

آخرین بار که پیرامون مجوز کتاب «تولد اسرائیل» به خاک پای بندگان حضرت علی آقا جنتی وزیر مفخم قدرقدرت دولت ابد مدت و قوی شوکت یازدهم عریضه معروض داشتم در آستانه حلول سال تحصیلی جاری در اواخر برج شهریور بود که باز حسب معمول چهار سال ماضی پاسخی از جانب امناء آن وزارتخانه جلیله دریافت نشد. با معاضدت جناب علیرضا بهشتی شیرازی مدیر انتشارات جم جاه «روزنه» عقولمان را بر روی هم ریختیم و به این نتیجه رسیدیم که اگر بنا بود ممیزی ارشاد دراین باره به جوابی می رسید که با «تولد اسرائیل» چه می توان یا می بایستی نمود، علی القاعده بعد از چهار سال به یک راه حلی رسیدند بودند. از میان گزینه های موجود: چاپ کتاب در خارج از کشور یا توزیع آن به صورت قاچاق(با توجه به اینکه تبحر، تجربه و آگاهی هر جفتمان در کار قاچاق خیلی هم کم نیست!)، به این نتیجه رسیدیم که آن را به صورت «پاورقی» در فضای مجازی چاپ کنیم و در پایان هم کل پی دی اف آن را تقدیمتان داریم.

پنجم آذرماه یک هزار و سیصد و نودوچهار

در پیشگفتار کتاب تولد اسرائیل می خوانیم:

بگذارید از اینجا شروع کنم که نوشتن این کتاب سرنوشت طولانی و پیچیده ای داشت. من هم مثل بسیاری از ایرانیان مسلمان به شدت به مناقشه اعراب و اسرائیل علاقمند بودم و همانند بسیاری از آنان طرفدار فلسطینی ها بودم. همانند سایر ایرانی های هم نسل ام من هم تصور می کردم که اسرائیلی ها مردمانی متجاوز، زورگو، ظالم، غاصب و بی رحم هستند که به کمک استعمار انگلستان، شبکه مرموز و مخوف صهیونیستی و بالاخره حمایت امپریالیزم آمریکا (یا به تعبیر امروزه استکبار جهانی) سرزمین فلسطین را تصاحب کرده اند.

در جریان اشغال آن سرزمین، فلسطینی های مسلمان و مظلوم را در به در و آواره کرده اند. در سال هایی که در دوران جوانی در انگلستان تحصیل می کردم، در اطاقم عکس هایی از جمال عبد الناصر رهبر مصر، یاسر عرفات و لیلا خالد حکایت از گرایش سیاسی ام می کرد. تصویر دیگری صورت به غایت معصوم و مظلوم یک دختر بچه فلسطینی را در یکی از اردوگاه های فلسطینی به نمایش گذارده بود. شماری از بهترین و نزدیکترین دوستان دوران دانشجویی ام دانشجویان عرب بالاخص فلسطینی ها بودند. زمانی که برای نخستین بار به انگلستان وارد شده درست مصادف با جنگ شش روزه ۱۹۶۷ (۱۳۴۶) میان اعراب و اسرائیل شده بود.

آنقدر به موضوع و تحولات آن جنگ علاقمند بودم که با مختصر انگلیسی که در دوران دبیرستان یاد گرفته بودم صبح ها یک روزنامه گاردین می خریدم و به کمک یک دیکشنری انگلیسی به فارسی «حییم» که با خودم از ایران آورده بودم تا پاسی از شب می نشستم و سعی می کردم گزارشات و اخبار مربوط به جنگ میان اعراب و اسرائیل را بفهمم. شدت علاقه و کنجکاوی ام به حدی بود که بسیاری از جملات و پاراگراف ها را که نمی فهمیدم نا امید نشده و از انگلیسی ها و هر کس دیگری که از من بیشتر انگلیسی می دانست می پرسیدم. در دوران دانشجویی همیشه با اعراب و بالاخص فلسطینی ها دوست و نزدیک می شدم و على الدوام در مورد تحولات خاورمیانه و مسائل فلسطینی ها با آنها گفتگو می کردم.

کمتر روزی اتفاق می افتاد که در مورد تحولات جهان عرب بالاخص مناقشه اعراب و اسرائیل اتفاقی بیفتاد و من آن را در روزنامه های انگلستان مطالعه نکنم. به همان میزان که با اعراب و فلسطینی ها سری صوا داشتم، هرزگاهی که با یک اسرائیلی یا یهودی مواجه می شده گارد می گرفتم و با بحث و جدل سعی می کردم به آنها نشان بدهم که آنها غاصب، زورگو و عامل آوارگی و بی خانمانی دو میلیون فلسطینی هستند. روزی که خبر درگذشت جمال عیال الناصر را شنیدم یکی از بدترین روزهای زندگیم تا آن موقع بود.

در همان سال ها به فکر ترجمه تراژدی فلسطینی ها افتادم. در آن زمان ها یکی از معتبر ترین و سرشناس ترین نویسندگان غربی برای نسل ما «ماکسیم رودینسون» یکی از مورخین و صاحب نظران معروف فرانسوی بود. کتاب أعراب و اسرائیل » او را که شهرت زیادی داشت شروع به ترجمه به فارسی نمودم. بخش هایی از آن را به فارسی ترجمه کردم که در حد یک دفترچه ۲۰۰ برگ می شد.

بدون آنکه متوجه شوم، مطالعه آن کتاب برای نخستین بار مرا متوجه ساخت که اسباب و علل به وجود آمدن اسرائیل خیلی پیچیده تر از تصویر و تصورات ساده ای بود که از دوران نوجوانی در ذهن من شکل گرفته بودند. بالاخص متوجه شدم که تحولات اروپای قرن نوزدهم نقش زیادی در به وجود آمدن اسرائیل پیدا می کند. از استثنا ماکسیم رو دینسون که بگذریم، دان من در مورد مناقشه اعراب و اسرائیل عمدتا خلاصه می شد در مطالب و معلومات روز، پیرامون تحولات خاورمیانه. و همانطور که اشاره داشتم کمتر روزی ممکن بود به انتها برساند که در مناقشه اعراب و اسرائیل و یا در ارتباط با فلسطینی ها تحولی مهم اتفاق افتاده باشد و من از آن علم و آگاهی پیدا نمی کردم.

واقعیت آن است که حجم معلومات و دانش ما ایرانی ها نسبت به یهود و یهودیت به شدت اندک است. در عوض معلومات و رویکرد تاریخی، دانش ما از اسباب و علل به وجود آمدن کشور یهود خلاصه می شود در مشتی تئوری ها توطئه و فرضیه های دایی جان ناپلئونی. اگر عمری باقی بود و حضرت حق اراده کردند، تلاش خواهم کرد تا آن مقدمه ۱۷۰ صفحه ای را که در حقیقت تاریخ چهار هزار ساله یهودیت می باشد و ما تا ۱۳۵ میلادی آن را گفته ایم، به صورت جلد دوم این کتاب منتشر نمایم. یعنی جلد دوم به حول و قوه الهی خواهد شد از ۱۳۵ میلادی تا (۱۳۲۷) ۱۹۴۸ که کشور اسرائیل به وجود می آید. می ماند تشکر از سرکار خانم استلا اورشان؛ واقعا زحمتی را که در تایپ این کتاب ظرف ۷ سال گذشته کشیدند را با هیچ کلمات و عباراتی نمی توان توصیف نمود. از لینک زیر می توانید اقدام به دانلود کتاب تولد اسرائیل صادق زیباکلام نمایید.

2/5 - (29 امتیاز)
لطفا با حمایت مالی از ما به پایداری پرشین پی‌دی‌اف کمک کنید.

دانلود رایگان تولد اسرائیل

این کتاب کاملا رایگان برای دانلود قرار گرفته است

دانلود تولد اسرائیل
حجم 6.48 مگابایت
فرمت PDF
اگر فایل مشکل دانلود دارد گزارش ارسال کنید
گزارش مشکل دانلود از سایت
  • مشکل خود برای دانلود فایل را شرح دهید.
اگر فایل را خلاف قوانین کپی رایت می‌دانید درخواست حذف ارسال کنید

کتاب های دیگر از صادق زیباکلام

نقد و بررسی شما درباره تولد اسرائیل

لطفا پس از مطالعه تولد اسرائیل نظر خود را برای دیگر کاربران بنویسید.
از ارسال نظر به زبان انگلیسی یا نوشتن فینگلیش پرهیز کنید.
تمام نظرات توسط تیم مدیریت پرشین پی‌دی‌اف بررسی شده و پاسخ داده می‌شوند.
اشتراک در
اطلاع از
guest
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نرگس
نرگس

امیدوارم به زودی زود شاهد مرگ این متولد منحوس (اسراییل صهیونیستی کودک کش)و پلید و کثیف هم باشیم. انشاالله

نرگس
نرگس

اینطور که صادق خان زیبا کلام از اسراییل و صهیونیست در دورانها دفاع میکنه از کشور خودش (ایران) هم دفاع نکرده. یا حتی از مسلمانان. ندیدم تا حالا صهیونیستها رو بخاطر کشتارهای فلسطینیها محکوم کنه. چقدر بدبخته این بشر.

کتاب های مشابه با تولد اسرائیل

دانلود کتاب هاشمی رفسنجانی و دوم خرداد اثر صادق زیباکلام
دانلود کتاب ما چگونه ما شدیم اثر صادق زیباکلام