دانلود کتاب کنت دومنت کریستو اثر الکساندر دوما 1
  1. پرشین پی‌دی‌اف
  2. تاریخ
  3. دانلود کتاب کنت دومنت کریستو اثر الکساندر دوما
تاریخ

دانلود کتاب کنت دومنت کریستو اثر الکساندر دوما

عنوانکنت دومنت کریستو
نویسندهالکساندر دوما
زبانفارسی
تعداد صفحه513

کنت در مونت کریستو رمانی است نیمه تاریخی و نیمه داستانی از الکساندر دوما، نویسنده توانا، مشهور و پرکار فرانسوی که در قرن نوزدهم زیسته و در دوران نه چندان طولانی عمر خود (۱۸۷۰-۱۸۰۲) حدود سیصد رمان و نمایشنامه نوشته است؛ که اکثر آنها، بخصوص رمان های تاریخی اش، شهرت جهانی دارد و به تمام زبان های زنده دنیا ترجمه شده است. بسیاری از داستانهای او بارها به صورت فیلم های سینمایی و تلویزیونی تهیه شده و در معرض دید و تحسین میلیونها نفر پیر و جوان قرار گرفته است.
کنت دو مونت – کریستو، یکی از زیباترین، اخلاقی ترین و پرخواننده ترین کتاب های درماء و یکی از اولین کتاب هایی است که در زمان ناصرالدین شاه قاجار به وسیله مترجمی به نام طاهر میرزا که از شاهزادگان قاجار بود، با نبودن وسایل لازم و با نثر آن زمان به زبان فارسی ترجمه شد و با چاپ سنگی به چاپ رسید.
این ترجمه نیمه کامل، در طول صد و اندی سال، بارها در سال های مختلف تجدید چاپ شده است، و تا آنجا که می دانم اقتباس مانندی هم از آن به قلم ذبیح الله منصوری منتشر شده است، اما از آنجا که کتاب بسیار مفصل و ترجمه آن مشکل بود. هیچ یک از مترجمان خوب ما در صدد برنیامد ترجمه ای دقیق و کامل از این اثر بزرگ مشهورترین داستان نویس قرن نوزدهم به عمل آورد و به مردم کتابخوان ما تقدیم کند.
من شخصا از سنین کودکی با آثار الکساندر دوما، بخصوص با کتاب کنت دو مونت – کریستو آشنا شدم؛ زیرا در خانواده ما که خانواده ای کتابخوان بود، کتاب خوانی دسته جمعی یک سنت دائمی خانواده بود. خصوصا در شب های زمستان، بعد از شام، و هنگامی که همه افراد خانواده، پدر، مادر، برادران و خواهران دور هم جمع بودند، از آنها که بزرگتر بودند و می توانستند کتاب بخوانند، یک نفر کتاب را برمی داشت و با صدای بلند شروع به خواندن میکرد؛ دیگران گوش می دادند. چون او خسته می شد، دیگری کتاب را می گرفت و به خواندن…..

4.5/5 - (28 امتیاز)
لطفا با حمایت مالی از ما به پایداری پرشین پی‌دی‌اف کمک کنید.

دانلود رایگان کنت دومنت کریستو

این کتاب کاملا رایگان برای دانلود قرار گرفته است

دانلود کنت دومنت کریستو
حجم 7.6 مگابایت
فرمت PDF
اگر فایل مشکل دانلود دارد گزارش ارسال کنید
گزارش مشکل دانلود از سایت
  • اگر شما در دانلود این کتاب مشکل دارید، قبل از گزارش با کلیک روی آموزش دانلود، روش دانلود از پرشین‌پی‌دی‌اف را مطالعه بفرمایید.
  • مشکل خود برای دانلود فایل را شرح دهید.
اگر فایل را خلاف قوانین کپی رایت می‌دانید درخواست حذف ارسال کنید

کتاب های دیگر از الکساندر دوما

نقد و بررسی شما درباره کنت دومنت کریستو

لطفا پس از مطالعه کنت دومنت کریستو نظر خود را برای دیگر کاربران بنویسید.
از ارسال نظر به زبان انگلیسی یا نوشتن فینگلیش پرهیز کنید.
تمام نظرات توسط تیم مدیریت پرشین پی‌دی‌اف بررسی شده و پاسخ داده می‌شوند.
اشتراک در
اطلاع از
guest
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها