دانلود کتاب فراتر از نظم اثر جردن پیترسون 1
  1. پرشین پی‌دی‌اف
  2. سبک زندگی و موفقیت
  3. دانلود کتاب فراتر از نظم اثر جردن پیترسون
سبک زندگی و موفقیت

دانلود کتاب فراتر از نظم اثر جردن پیترسون

عنوانفراتر از نظم
نویسندهجردن بی پیترسون
مترجم/مصححشیما مسائلی
انتشاراتخوره کتاب
زبانفارسی
تعداد صفحه392

پیترسون در کتاب قبلی خود با نام «۱۲ قانون زندگی» از ۱۲ قانونی پرده برمی دارد که به افراد زیادی در ایجاد نظم در هرج و مرج و بی نظمی زندگی شان به آن ها کمک می کند.

اکنون، به دنبال کتاب قبلی، پیترسون ۱۲ اصل نجات بخش دیگر را برای مقاومت در برابر عوارض طاقت فرسایی ارائه می دهد که میل ما به نظم دادن به جهان را برآورده می کند.

در زمانی که اراده ی انسان به طور فزاینده ای خود را در هر حوزه ای از زندگی، از ساختارهای اجتماعی تا حالات احساسی ما، تحمیل می کند، پیترسون هشدار می دهد که امنیت زیاد، خطرناک است.

پیترسون در کتاب قبلی خود با نام «۱۲ قانون زندگی» از ۱۲ قانونی پرده برمی دارد که به افراد زیادی در ایجاد نظم در هرج و مرج و بی نظمی زندگی شان کمک کرده است. اکنون، به دنبال کتاب قبلی، پیترسون ۱۲ اصل نجات بخش دیگر را برای مقاومت در برابر عوارض طاقت فرسایی ارائه می دهد که میل ما به نظم دادن به جهان را برآورده می کند. در زمانی که اراده ٔ انسان به طور فزاینده ای خود را در هر حوزه ای از زندگی، از ساختارهای اجتماعی تا حالات احساسی ما، تحمیل می کند، پیترسون هشدار می دهد که امنیت زیاد، خطرناک است.

یک داستان فراموش نشدنی چگونه به وجود می آید؟ چه شرایطی بر ایجاد آن تقدم دارد؟ داستان دست کم نتیجهٔ مشاهده برای مدتی طولانی است. دانشمندی را تصور کنید که در حال مشاهدهٔ رفتار یک دسته گرگ و یا یک گروه شامپانزه است -در واقع رفتار هر گروه از حیوانات پیچیدهٔ اجتماعی. او تلاش می کند در رفتار اعضای گروه نظم یا الگویی را شناسایی و آن قواعد را در قالب زبان بیان کند. دانشمند ممکن است ابتدا نکته هایی دربارهٔ رفتار حیوانات بیان کند که حاکی از رفتار کلی آن گونه است. ممکن است در تلاش برای تعمیم آن نکات بر رفتار حیوانات، از تعابیر قانون مانندی استفاده کند.

می گویم “قانون مانند” زیرا حیوانات از قانونی پیروی نمی کنند. قوانین نیازمند زبان هستند. رفتار حیوانات صرفاً نمایشی از قاعده مندی است. آن ها نمی توانند قوانین را وضع، درک یا از آن متابعت کنند.

اما انسان ها چطور؟ ما می توانیم رفتار خود را در مقام یک دانشمند، یا به بیان دقیق تر در مقام یک داستان سرا، مشاهده کنیم و بعد آن را در قالب داستان برای یکدیگر تعریف کنیم. داستان ها چکیدهٔ رفتار مشاهده شده هستند (اگر چکیده نباشند جالب نخواهند بود. با بیان کردن مجموعه ای از عملکردهای تکراری و روزمره داستان خوبی از آب درنمی آید). هنگامی که داستان شکل گرفت، می توانیم آن را تجزیه و تحلیل کرده الگوها و قاعده های عمیق تری را در آن جست وجو کنیم. اگر آن تحلیل موفق باشد، می توانیم با کلی نگری به تمام نکات، قوانینی شکل دهیم و آگاهانه یاد بگیریم که از این قوانین پیروی کنیم. مثلاً وقتی کودک، بزرگسال یا جامعه ای به درستی و عادلانه رفتار نمی کند، همهٔ ما واکنش نشان می دهیم. خطاها احساسات ما را جریحه دار می کنند. حس می کنیم الگویی مختل و نقض شده است که سازگاری فردی و اجتماعی به آن وابسته است. خیانت ما را خشمگین، ناامید، آزرده و غم زده می کند. این امر بدان معنا نیست که هر یک از ما با نشان دادن واکنشی احساساتی، در بیان شیوای فلسفهٔ بسیط خیر و شر موفق بوده ایم. ممکن است ما هرگز نتوانیم خطای مرتکب شده را با دقت شناسایی کنیم. با این حال می فهمیم که قوانین نقض شده اند، مانند کودکانی که با یک بازی جدید آشنا نیستند، اما همچنان قادرند در آن بازی سهیم شوند.

5/5 - (1 امتیاز)
لطفا با حمایت مالی از ما به پایداری پرشین پی‌دی‌اف کمک کنید.

دانلود رایگان فراتر از نظم

این کتاب کاملا رایگان برای دانلود قرار گرفته است

دانلود کتاب فراتر از نظم اثر جردن پیترسون
حجم 5.26 مگابایت
فرمت PDF
اگر فایل مشکل دانلود دارد گزارش ارسال کنید
گزارش مشکل دانلود از سایت
  • اگر شما در دانلود این کتاب مشکل دارید، قبل از گزارش با کلیک روی آموزش دانلود، روش دانلود از پرشین‌پی‌دی‌اف را مطالعه بفرمایید.
  • مشکل خود برای دانلود فایل را شرح دهید.
اگر فایل را خلاف قوانین کپی رایت می‌دانید درخواست حذف ارسال کنید

کتاب های دیگر از جردن بی پیترسون

نقد و بررسی شما درباره فراتر از نظم

لطفا پس از مطالعه فراتر از نظم نظر خود را برای دیگر کاربران بنویسید.
از ارسال نظر به زبان انگلیسی یا نوشتن فینگلیش پرهیز کنید.
تمام نظرات توسط تیم مدیریت پرشین پی‌دی‌اف بررسی شده و پاسخ داده می‌شوند.
اشتراک در
اطلاع از
guest
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

کتاب های مشابه با فراتر از نظم

دانلود کتاب پاش وایسا – سماجت شاه کلید موفقیت اثر دانیال نظامی
دانلود کتاب می خواهم بمیرم ولی دوست دارم دوکبوکی بخورم اثر بک سهی