دانلود کتاب ژرمینال اثر امیل زولا + کتاب صوتی 1
  1. پرشین پی‌دی‌اف
  2. داستان و رمان
  3. دانلود کتاب ژرمینال اثر امیل زولا + کتاب صوتی
داستان و رمانکتاب صوتی

دانلود کتاب ژرمینال اثر امیل زولا + کتاب صوتی

عنوانژرمینال
نویسندهامیل زولا
مترجم/مصححنونا هجری
انتشاراتفرزان
سال چاپ1363
نوبت چاپاول
زبانفارسی
تعداد صفحه553

کتاب ژرمینال برای امیل زولا را همچون «بینوایان» برای ویکتور هوگو دانسته اند. زولا این کتاب را در سال ۱۸۸۵ و در فضای فرانسهٔ مدرن و صنعتی نوشت. این رمان روایت گر رنجبران زیر زمین است که سرانجام به نحوی کمر راست می کنند و در شورشی پر از امید سر بلند می کنند. ژرمینال را بزرگ ترین و زیباترین اثر امیل زولا خوانده اند؛ اثری که می توان آن را حماسهٔ برادر در فلاکت و داستان سرنوشت بشر نامید.

موضوع رمان ژرمینال اعتصاب کارگران است؛ قیام حقوق بگیران و فشار جامعه ای که در لحظه ای از هم می پاشد و مبارزهٔ سرمایه و کار. اهمیت رمان ژرمینال در این است که مهم ترین مسئلهٔ قرن بیستم را به میان می کشد. ماجرا در معدن زغال سنگ شمال فرانسه اتفاق می افتد. «اِتیِن لانتیه» یکی از پسران «ژروز ماکار» به جرم سیلی زدن به رئیس خود از کار اخراج می شود. او کمی بعد در معدن به استخدام گروه مائو درمی آید. اتین در کار و زندگی سخت و دشوار معدنچی ها سهیم می شود.

معدنچی ها نسل به نسل زیر بردگی بوده اند. اتین به سبب طبیعت عصیانگرش با شرایط محیط کار جدیدش به مخالفت برمی خیزد، با رهبران سوسیالیست ارتباط می گیرد و مبارزه با شرکت معادن را سازمان می دهد. او اعتصاب را هم بر می انگیزد. معدنچی ها پس از دو ماه و نیم مبارزه از روی اجبار کار خود را از سر می گیرند، اما متوجه می شوند که مبارزه امکان پذیر است. مبارزهٔ آن ها به مراحل بحرانی می رسد؛ سپاهیان به روی اعتصاب کنندگان تیراندازی می کنند و کشته هایی بر جا می گذارند. در اواخر کتاب حاضر می بینیم که پیروزی سرمایه داران صرفاً ظاهری است. اتین در یک صبح بهاری که نمودار دورانی نو است، به پاریس می رود تا مبارزهٔ تازه ای را آغاز کند.

خالق آثار بسیاری در ادبیات سراغ طبقه ی کارگر رفته اند و با شرح وضعیت زندگی آن ها، به سرمایه داری و ظلم و زورگویی سرمایه داران تاخته اند. ژرمینال یکی از این آثار است که زندگی غم انگیز کارگران مفلوکی را روایت می کند که بر علیه سرمایه داری قیام می کنند. زولا در این کتاب با توصیف های فوق العاده از مقاومت، مبارزه، عشق و رنج آدمی می گوید.

امیل ادوار شارل آنتوان زولا در ۲ آوریل ۱۸۴۰ به دنیا آمد و در ۲۹ سپتامبر ۱۹۰۲ درگذشت. او رمان نویس، نمایشنامه نویس و روزنامه نگار فرانسوی و مهم ترین نمایندهٔ مکتب ادبی ناتورالیسم و عامل مهمی در گسترش تئاتر ناتورالیستی بود. او یکی از معروف ترین نویسندگان فرانسوی است که کتاب هایش در سطح وسیع در جهان ترجمه، چاپ، تحلیل و تفسیر شده است. از کتاب های او در سینما و تلویزیون فراوان اقتباس شده است. زندگی و آثار زولا هم موضوع پژوهش های تاریخی بسیار بوده است. او را در زمینهٔ ادبیات، عمدتاً، با مجموعهٔ ۲۰جلدی «روگن ماکار» می شناسند که جامعهٔ فرانسه را در دوران امپراتوری دوم فرانسه به تصویر می کشد. این مجموعه دربارهٔ سرگذشت خانوادهٔ روگن ماکار طی نسل های مختلف است و شخصیت های هر دوره و نسل خاص موضوع هر رمان هستند.

سال های آخر زندگی زولا بابت انتشار مقاله اش با عنوان «من متهم می کنم» در روزنامهٔ سپیده دم که پایش را به ماجرای دریفوس باز کرد، شاخص است. این مقاله موجب محکومیت او و تبعید یک ساله اش به لندن شد. زولا که از چهره های برجسته در آزادی سیاسی فرانسه بود، در تبرئهٔ آلفرد دریفوس، افسر ارتش فرانسه، از اتهام خیانت نقش اساسی داشت. زولا برای اولین و دومین جایزهٔ نوبل ادبیات در سال ۱۹۰۱ و ۱۹۰۲ نامزد شد، اما این جایزه به او تعلق نگرفت. «ژرمینال» عنوان رمانی نوشتهٔ اوست.

5/5 - (1 امتیاز)
لطفا با حمایت مالی از ما به پایداری پرشین پی‌دی‌اف کمک کنید.

دانلود رایگان ژرمینال

این کتاب کاملا رایگان برای دانلود قرار گرفته است

دانلود کتاب ژرمینال اثر امیل زولا
حجم 13.29 مگابایت
فرمت PDF
دانلود کتاب صوتی ژرمینال اثر امیل زولا بخش 1
حجم 100.46 مگابایت
فرمت MP3
دانلود کتاب صوتی ژرمینال اثر امیل زولا بخش 2
حجم 168.37 مگابایت
فرمت MP3
اگر فایل مشکل دانلود دارد گزارش ارسال کنید
گزارش مشکل دانلود از سایت
  • اگر شما در دانلود این کتاب مشکل دارید، قبل از گزارش با کلیک روی آموزش دانلود، روش دانلود از پرشین‌پی‌دی‌اف را مطالعه بفرمایید.
  • مشکل خود برای دانلود فایل را شرح دهید.
اگر فایل را خلاف قوانین کپی رایت می‌دانید درخواست حذف ارسال کنید

کتاب های دیگر از امیل زولا

نتیجه‌ای پیدا نشد.

نقد و بررسی شما درباره ژرمینال

لطفا پس از مطالعه ژرمینال نظر خود را برای دیگر کاربران بنویسید.
از ارسال نظر به زبان انگلیسی یا نوشتن فینگلیش پرهیز کنید.
تمام نظرات توسط تیم مدیریت پرشین پی‌دی‌اف بررسی شده و پاسخ داده می‌شوند.
اشتراک در
اطلاع از
guest
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

کتاب های مشابه با ژرمینال

دانلود کتاب بیروت 75 اثر غاده السمان + کتاب صوتی
دانلود کتاب ابر ابله اثر ارلند لو