دانلود کتاب شب پیشگویی اثر پل استر 1
  1. پرشین پی‌دی‌اف
  2. داستان و رمان
  3. دانلود کتاب شب پیشگویی اثر پل استر
داستان و رمان

دانلود کتاب شب پیشگویی اثر پل استر

عنوانشب پیشگویی
نویسندهپل استر
مترجم/مصححخجسته کیهان
انتشاراتنشر افق
سال چاپ1388
نوبت چاپسوم
زبانفارسی
تعداد صفحه273

سیدنی اُر شخصیت اصلی رمان، یک نویسنده است. او روز ۱۲ ژانویه ۱۹۸۲ در ایستگاه متروی خیابان چهاردهم از حال می‎رود و از بالای پله ها سقوط می‎کند. او را به بیمارستان سنت وینسنت می‎برند و چهارماه در آن‎جا نگه می‎دارند. پزشکان امیدی به بهبودی او ندارند اما او بهبود می‎یابد. مدتی پس از بهبودی بطور تصادفی به مغازه‎ی نوشت‎افزار فروشی به نام قصر کاغذی می‎رود و دفتری جلد آبی می‎خرد. به نظر می‎رسد که این دفتر جادویی است. و نوشتن در این دفتر هم زمان با رویدادهای شگفت‎انگیزی در زندگی شخصی او می‎شود و زندگی‎اش را به چالش می‎کشد.

رمان شب پیشگویی فصل‎بندی نشده است. تغییر مکان و زمان و یا شروع ماجرای جدید تنها با فاصله‎ی یک سطر در پاراگراف بعدی آغاز می‎شود. که این البته به نوعی بخشی از فرم رمان است. فرمی که در خدمت محتوی و درونمایه‎ی رمان قرار می گیرد. ماجراها در این رمان به شدت پشت سرهم و به دنبال هم اتفاق می‎افتند. فضای این رمان در حالی که فضای رئال و واقعی است ولی دارای سیالیتی است که هرگونه مرز بندی و فصل بندی و جداسازی را غیرممکن می‎سازد و از آغاز تا به انتها در سطرها و صفحات پشت سر هم ردیف شده‎اند. گویی مرز مشخصی بین هر روز و هر شب و یا حتی لحظه‎های شخصیت‎ها وجود ندارد.

راوی داستان سیدنی اُر است. او نویسنده‎ای است که چند رمان چاپ کرده ولی مدت هاست چیزی ننوشته است. حوادث این رمان دو بخش دارد. بخشی که ماجراهای زندگی شخصی و زندگی سیدنی به همراه همسرش گریس و دوست خانوادگیشان جان تروز و فرزند جان ژاکوب است و بخش دیگر، ماجراهایی است که در دل رمانی اتفاق می افتد که سیدنی در دفتر آبی می نویسد.

از همان ابتدا مشخص می شود که ما با رمانی رو‎به‎رو هستیم که اتفاق‎ها و شخصیت‎ها واقعی و رئال هستند. اما گاهی اتفاقاتی عجیب می‎افتد که بسیار در داستان تعیین کننده اند و به گونه ای اند که اگر نگوییم سورئال و یا داستان ارواح (به نقل از پشت جلد کتاب) هستند، ولی قطعن واقعی نیستند و شاید به نحوی بتوان گفت راز‎آلود و مبهم‎اند. مانند حضور دفترهای پرتغالی که جلد آبی رنگ آن را هم سیدنی و هم جان خریده‎اند و به نظر می‎رسد که هر چه درآن می‎نویسند تحقق می‎یابد. و یا به نوعی پیشگویی آینده محسوب می‎شود.

رمان سراسر حادثه است. و روایت حال و گذشته‎ی پیچیده‎ی آدم های داستان است. روابطی که گاه از گذشته تا به امروز ادامه داشته و اثرات گذشته‎ها که تا زمان حال ادامه می‎یابد. شخصیت‎های داستان با وجود اینکه هر کدام به نوعی دارای رویا هستند و آینده‎ای را پیش روی خود می‎بینند اما بسیار در گذشته ی خود سیر می‎کنند. نه اینکه دچار حس نوستالژی و یا حسرت باشند بلکه دنباله‎ی روابط علی و معلولی حوادث زندگیشان به گذشته‎های دور، گاهی تا دوران کودکی و نوجوانی برمی‎گردند.

5/5 - (1 امتیاز)
لطفا با حمایت مالی از ما به پایداری پرشین پی‌دی‌اف کمک کنید.

دانلود رایگان شب پیشگویی

این کتاب کاملا رایگان برای دانلود قرار گرفته است

دانلود کتاب شب پیشگویی اثر پل استر
حجم 3.24 مگابایت
فرمت PDF
اگر فایل مشکل دانلود دارد گزارش ارسال کنید
گزارش مشکل دانلود از سایت
  • اگر شما در دانلود این کتاب مشکل دارید، قبل از گزارش با کلیک روی آموزش دانلود، روش دانلود از پرشین‌پی‌دی‌اف را مطالعه بفرمایید.
  • مشکل خود برای دانلود فایل را شرح دهید.
اگر فایل را خلاف قوانین کپی رایت می‌دانید درخواست حذف ارسال کنید

نقد و بررسی شما درباره شب پیشگویی

لطفا پس از مطالعه شب پیشگویی نظر خود را برای دیگر کاربران بنویسید.
از ارسال نظر به زبان انگلیسی یا نوشتن فینگلیش پرهیز کنید.
تمام نظرات توسط تیم مدیریت پرشین پی‌دی‌اف بررسی شده و پاسخ داده می‌شوند.
اشتراک در
اطلاع از
guest
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

کتاب های مشابه با شب پیشگویی

دانلود کتاب سفر در اتاق تحریر اثر پل استر
دانلود کتاب تیمبوکتو اثر پل استر